KALCIUM JUNIOR (80 tbl)

KALCIUM JUNIOR (80 tbl)

330 ден.
Потребни наградни поени: 35
Производител: GOLASH PHARMA
Шифра: 827
Наградни поени: 1
Достапност: На залиха
Количина:

Профилактично делување против рахитис и остеомалација кај кучиња и мачки.

 

Содржина по таблета: Калциум 16 %, Фосфор 12 %, вит. А 1500 ИЕ, вит. Е 1.5 мг, вит. Д 75 ИЕ.

 

Опис на препаратот

- Додаток во исхраната за кучиња и мачки со цел дополнување на физиолошките потреби на организмот од калциум и фосфор.

- Идеален за гравидни кучки и мачки, како и кучки во лактација, млади животни во раст за развој на здрави коски и заби, како и развој на здрава мускулатура.

- Калциумот и фосфорот се во физиолошки сооднос кој што е потребен за изградба на коскениот систем и забите.

- Превентивно штити од рахитис и остеомалација.

- Ја подобрува функцијата на нервниот и мусклулниот систем.

- Калциумот учествува во регулацијата на ацидобазната рамнотежа.

- Витаминот Д ја регулира апсорпцијата на калциумот и фосфорот во дигестивниот систем и го овозмошжжува нивното депонирање во коските и забите.

 

Начин на употраба:

1 таблета на 5 кг телесна тежина два пати на ден.

 

Производител: Golash pharma

 

ПАКУВАЊЕ: 80 таблети

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
GOLASH PHARMA KALCIUM JUNIOR (80 tbl) Профилактично делување против рахитис и остеомалација кај кучиња и мачки.   Содржина по таблета: Калциум 16 %, Фосфор 12 %, вит. А 1500 ИЕ, вит. Е 1.5 мг, вит. Д 75 ИЕ.   Опис на препаратот - Додаток во исхраната за кучиња и мачки со цел дополнување на физиолошките потреби на организмот од калциум и фосфор. - Идеален за гравидни кучки и мачки, како и кучки во лактација, млади жив.. Category: Product #: 827 Regular price: 330 ден. 330 Available from: ЕКО ПОИНТ