SEMAVIT Plus

SEMAVIT Plus

530 ден.
Потребни наградни поени: 60
Производител: DR. SEKIZ
Шифра: 5134
Наградни поени: 2
Достапност: На залиха
Количина:

Сениори – возрасните кучиња имаат потреба од повеќе внимание и нега отколку младите кучиња, поготово големите раси кои имаат тенденција на брзо стареење отколку малите раси. Со влегувањето во поодминати години од староста исто како и кај луѓето нивните органи стареат, со тоа што метаболизмот се успорува, варењето и апсорпцијата на хранливи материи е успорена и послаба. Со стареењето доаѓа до појава на различни проблеми и тоа: артритиси, проблеми со циркулацијата, бубрежни заболувања, слабеење на слухот, видот и мирисот, проблеми со забите, зглобовите и сл. SEMAVIT Plus со својата формула избалансирана комбинација на есенцијални витамини, минерали, антиоксиданси и амино киселини како во својот меѓусебен однос така и во односот на размена, а со овој производ прилагодените физиолошки потреби кај возрасните кучиња- сениори, ги спречува ги успорува и одложува проблемите и овозможува среќни, исполнети и содржајни изминати години на вашето куче.

Состав: Протеини 10%, масти 0,6%, Ca-калциум 5%, P-фосфор 3%.

Содржи по кг:    Витаминот Д3 100.000 IU; Витаминот E 15.000 mg; Витаминот K3 250 mg; Витаминот Б1 2.600 mg; Витаминот Б2, 2.400 mg; Витаминот Б6 2.000 mg; Витаминот Б12, 4 mg; Витаминот Ц 50.000 mg; Калпан, calcium d-pantothenate 4.000 mg; Ниацин 10.000 mg; Биотин H2 20 mg; Фолна киселина 100 mg; Железо (Fe) 4.000 mg ; Бакар (Cu) 200 mg; Цинк (Zn) 2.500 mg; Манган (Mn) 1.500 mg; Магнезиум (Mg) 1.200 mg; Кобалт (Co) 40 mg; Јод (I) 80 mg; Селен (Se) 3 mg; Метионин 15.000 mg; Лизин 10.000 mg; Таурин 50.000 mg.

 

Дневна препорачана доза:

- 1 таблета на 10 кг. телесна тежина на куче.

Зголемена терапевтска дневна препорачана доза:

- 2 таблети на 10 кг. телесна тежина на куче.

 

1 таблета SEMAVIT Plus = 1.000 мг

 

ПАКУВАЊЕ: 120 таблети


 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
DR. SEKIZ SEMAVIT Plus Сениори – возрасните кучиња имаат потреба од повеќе внимание и нега отколку младите кучиња, поготово големите раси кои имаат тенденција на брзо стареење отколку малите раси. Со влегувањето во поодминати години од староста исто како и кај луѓето нивните органи стареат, со тоа што метаболизмот се успорува, варењето и апсорпцијата на хранливи материи е успорена и послаба. Со стареењето доаѓа до појав.. Category: Product #: 5134 Regular price: 530 ден. 530 Available from: ЕКО ПОИНТ