ADVANCE HYPOALERGENIC (2.5 kg)

ADVANCE HYPOALERGENIC (2.5 kg)

2.290 ден.2.790 ден.
Потребни наградни поени: 290
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121027
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Целосен диететски производ за кученца и возрасни кучиња, препорачан за намалување на нетолеранцијата на состојките и хранливите материи.

 

Содржи единствен извор на протеини и единствен извор на јаглехидрати.

 

Формулиран со хидролизирана соја протеин со многу мала молекуларна тежина како единствен извор на протеини и прочистен скроб како единствен извор на јаглени хидрати.

 

Со користење на оваа храна го елиминирате факторот за склоност кон алергија од храна, со што ќе му помогнете на вашиот ветеринар полесно да го лоцира причинителот за алергијата.

 

Состав: прочистен растителен скроб, хидролизиран растителен протеин, животинска маст, стабилизиран со мешани токофероли од природно потекло, хипоалергично ароматизирање, целулоза, кокосово масло (3%), монокалциум фосфат, прочистено ферментирано влакно, калиум хлорид, масло од канола, сол, магнезиум оксид, протеини извор: хидролизиран соја протеин, извор на јаглехидрати: прочистен пченкарен скроб.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 22%
Масла и масти 11%
Сурови влакна 2%
Есенцијални масни киселини 1.6%

 

Пакување: 2.5 кг. (цена по кг. = 1160 ден)

 

ЗАБЕЛЕШКА: ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE HYPOALERGENIC (2.5 kg) Целосен диететски производ за кученца и возрасни кучиња, препорачан за намалување на нетолеранцијата на состојките и хранливите материи.   Содржи единствен извор на протеини и единствен извор на јаглехидрати.   Формулиран со хидролизирана соја протеин со многу мала молекуларна тежина како единствен извор на протеини и прочистен скроб како единствен извор на јаглени хидрати.   Со .. Category: Product #: 121027 Regular price: 2.290 ден. 2.290 Available from: ЕКО ПОИНТ