ADVANCE MAXI ADULT (14 kg)

ADVANCE MAXI ADULT (14 kg)

3.990 ден.4.450 ден.
Потребни наградни поени: 510
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121006
Наградни поени: 5
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Комплетна формула, наменета за возрасни кучиња (от 2 до 7 години) големи раси (над 25 кг како возрасна единка).

 

- Високо квалитетена храна која ги зајакнува природните бариери на одбрамбениот систем, помагајќи му да се одржи здрава 'рскавица, добро дентално здравје, здрав дигестивен систем, здрава кожа и сјајно влакно.

- Содржи оптимално ниво на протеини и масти - за подршка на мускулатурата и добра физичка кондиција и таурин, аминокиселина која придонесува за добра работа на срцето.

- Големината на гранулатот - специјално прилагоден со големината на забите и вилицата на кучињата од големи раси.

- Содржи гликозамин и хондроитин - за оптимална подршка на зглобовите и превенира појава на проблеми со коските и зглобовите.

- Пилешкото и оризот како главни ингридиенти се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглени хидрати.

- Сувата дехидрирана гранула има ефект на четка за заби, додека фосфатите помагааат во превенцијата од создавање на забен камен и лош здив.

- Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагаат за одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

 

СОСТАВ: Пилешко (16%), пченица, дехидратиран протеин од живина, пченка, ориз 10%, пченкарен протеин, маст од животинско потекло (стабилизирано со мешани природни токофероли), пченкарно брашно, хидролизирани протеини од животинско потекло, репкина пулпа, рибино масло, плазмени протеини (природен извор на имуноглобулини) 0,4%, калиум хлорид, сол, тетранатриум дифосфат 0.29%, глукозамин 445 мг/кг, хондроитин сулфат 350 мг/кг, природни полифеноли 0.01.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  26%
Масла и масти  14%
Сурови влакна  2.2%
Пепел  6.5%
OMEGA 3  0.3%
OMEGA 6  2.7%

 

ПАКУВАЊЕ: 14 кг. (цена по кг. = 285 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE MAXI ADULT (14 kg) Комплетна формула, наменета за возрасни кучиња (от 2 до 7 години) големи раси (над 25 кг како возрасна единка).   - Високо квалитетена храна која ги зајакнува природните бариери на одбрамбениот систем, помагајќи му да се одржи здрава 'рскавица, добро дентално здравје, здрав дигестивен систем, здрава кожа и сјајно влакно. - Содржи оптимално ниво на протеини и масти - за подршка на мускулат.. Category: Product #: 121006 Regular price: 3.990 ден. 3.990 Available from: ЕКО ПОИНТ