ADVANCE MAXI JUNIOR (14 kg)

ADVANCE MAXI JUNIOR (14 kg)

4.490 ден.4.900 ден.
Потребни наградни поени: 490
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121036
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Advance Junior Maxi е врвен производ формулиран за да ги задоволи специфичните нутритивни потреби на вашето помладо кученце, преку промовирање на развојот на неговите мускули и коски, заштита на здравјето на неговите зглобови и помагање во зајакнувањето на неговите природни бариери и одбрана.

Advance Junior Maxi особено се препорачува за кученца од големи раси на возраст меѓу 12 и 24 месеци.

 

Категорија: Супер премиум

 

Карактеристики:

  • Оптимален сооднос на калциум – фосфор и вит. Д за осигурување на правилен раст и развој на коските;

  • Глукозамин и хондроитин за формирање и одржување на зглобна ‘рксавица;

  • Имуноглобулини, полифеноли и високи протеини за поддршка на имунитетот;

  • Пилешко и ориз како главен извор на лесно сварлив протеин и јаглехидрати.

 

Состав: Пилешко (17%), пченка, дехидрирани протеини од живина, пченица, ориз (10%), пченка, животинска маст, стабилизирана со мешани токофероли од природно потекло, пченкарен оброк, пченкарни трици, хидролизирани животински протеини, пулпа од репка, дехидрирана туна протеини, овесни влакна, рибино масло, сол, калиум хлорид, плазма протеини, природен извор на имуноглобулини (0,5%), глукозамин (455 mg/kg), хондроитин сулфат (350 mg/kg), природни полифеноли (0,01%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  29%
Масла и масти  15%
Сурови влакна  3.0%
Пепел  6.5%
Калциум  1.1%
Фосфор  1.0%
Омега 3 0.8%
Омега 6 2.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 14 кг. (цена по кг. = 321 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE MAXI JUNIOR (14 kg) Advance Junior Maxi е врвен производ формулиран за да ги задоволи специфичните нутритивни потреби на вашето помладо кученце, преку промовирање на развојот на неговите мускули и коски, заштита на здравјето на неговите зглобови и помагање во зајакнувањето на неговите природни бариери и одбрана. Advance Junior Maxi особено се препорачува за кученца од големи раси на возраст меѓу 12 и 24 месеци. .. Category: Product #: 121036 Regular price: 4.490 ден. 4.490 Available from: ЕКО ПОИНТ