ADVANCE MAXI PAPPY (12 kg)

ADVANCE MAXI PAPPY (12 kg)

3.690 ден.4.290 ден.
Потребни наградни поени: 420
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121005
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Високо квалитетна храна за големи раси на кучиња на возраст од 2 до 12 месеца, како и за гравидни и кучики во лактација.

 

Категорија: Супер премиум

 

Содржи формула со нуклеотиди, кои помагаат за подобрување на ефективноста на клеточното делење и даваат можност за оптимален развој на сите ткива и органи кај кучето.

Ефектот на зголемено клеточно делење помага за брзо активирање на имунолошкиот систем и зголемена заштита на телото од патогени.

Содржи пробиотици и имуноглобулини за добра цревна флора, подобро варење и апсорпција на корисните хранливи состојки кај кученцата.

Гранулите се специјално прилагодени со големината на вилицата на мали кученца од голема раса.

Оптимален сооднос помеѓу калциумот - фосфорот и витамин Д, за правилен раст и развој на коскениот систем.

Пилешкото и оризот,како главни компоненти се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглени хидрати.

Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагаат за правилен развој на централниот нервен систем, во процесот учење и правилен развој на одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

 

СОСТАВ: Пилешко месо (16%), ориз (15%), дехидратиран пилешки протеин, пченкарно брашно, пченица, пченка, масти од животинсо потекло, хидролизиран животински протеин, пулпа од репа, екстракт од квасец, дехидратирани јајца, хидролизирано сончогледово масло, рибино масло, плазмени протеини, овесни растителни влакна, калиев хлорид, сол, трикалциев фосфат, нуклеотиди, гликозамин, хондроитин сулфат.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  30%
Масла и масти  17%
Сурови влакна  3.0%
Пепел  6.5%
Калциум  1.3%
Фосфор  1.0%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 345 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE MAXI PAPPY (12 kg) Високо квалитетна храна за големи раси на кучиња на возраст од 2 до 12 месеца, како и за гравидни и кучики во лактација.   Категорија: Супер премиум   Содржи формула со нуклеотиди, кои помагаат за подобрување на ефективноста на клеточното делење и даваат можност за оптимален развој на сите ткива и органи кај кучето. Ефектот на зголемено клеточно делење помага за брзо активирање на и.. Category: Product #: 121005 Regular price: 3.690 ден. 3.690 Available from: ЕКО ПОИНТ