ADVANCE SENSITIVE PUPPY (12 kg)

ADVANCE SENSITIVE PUPPY (12 kg)

4.580 ден.4.850 ден.
Потребни наградни поени: 460
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121013
Наградни поени: 5
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ADVANCE Sensitive е врвен производ, особено препорачан за кученца од која било големина на возраст од 2 до 12 месеци со чувствителен стомак.

Чувствителен стомак може да се манифестира преку дигестивни проблеми и повремено преку симптоми на кожа.

 

Единечна протеинска формула, која се состои од лосос како единствен извор на животински протеини заедно со ориз, го прави Advance Sensitive Puppy лесно сварлив производ, идеален за кученца со чувствителен стомак.

 

Advance Sensitive Puppy се грижи за вашето чувствително кутре истовремено обезбедувајќи му ги сите хранливи материи потребни за да порасне силно и здраво.

 

Состојки и карактеристики:

  • Лосос како единствен извор на протеин;

  • Лосос и ориз како главни состојки со карактеристика на лесно сварлив протеин и јаглехидрати;

  • Оптимален однос на калциум и фосфор и вит. Д за здрав раст и развој на коските;

  • Омега 3 за соодветен развој на нервниот систем.

 

Состав: Лосос (18%), ориз (14%), пченка, дехидрирани протеини од лосос, пченкарен протеин, животинска маст, стабилизиран со мешани токофероли од природно потекло, хипоалергично ароматизирање, компир протеин, репкина пулпа, растителни влакна, калиум хлорид, фруктоолигосахариди ( 0,4%), калциум карбонат, сол, алое вера (0,005%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 29%
Масла и масти 20%
Сурови влакна 2.0%
Пепел 6.5%
Калциум 1.2%
Фосфор 1.0%
Омега 6 2.6%
Омега 3 0.7%


ПАКУВАЊЕ:12 кг. (цена по кг.= 387 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE SENSITIVE PUPPY (12 kg) ADVANCE Sensitive е врвен производ, особено препорачан за кученца од која било големина на возраст од 2 до 12 месеци со чувствителен стомак. Чувствителен стомак може да се манифестира преку дигестивни проблеми и повремено преку симптоми на кожа.   Единечна протеинска формула, која се состои од лосос како единствен извор на животински протеини заедно со ориз, го прави Advance Sensitive Pup.. Category: Product #: 121013 Regular price: 4.580 ден. 4.580 Available from: ЕКО ПОИНТ