ADVANCE MINI PUPPY (7.5 kg)

ADVANCE MINI PUPPY (7.5 kg)

2.990 ден.3.090 ден.
Потребни наградни поени: 300
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121001
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Висококвалитетна храна за мали раси на кучиња на возраст од 2 до 10 месеца, за гравидни и кучки во лактација, формулирана да ги задоволи специфичните нутритивни потреби на вашето кученце, подржувајќи го развојот на неговиот дигестивен и имунолошки систем, помагајќи да го зајакне неговиот природен одбранбен систем.

 

  • Содржи пребиотици и имуноглобулини за добра цревна флора, подобро варење и апсорпција на корисни супстанции кај кученцата.

  • Големината на гранулатот е мал, специјално прилагоден за малите кученца и нивните мајки (гравидните и кучките во лактација).

  • Оптимален сооднос помеѓу калциумот - фосфорот и витамин Д, за правилен раст и развој на коскениот систем.

  • Пилешкото и оризот, како главни состојки се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглени хидрати.

  • Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагаат за правилен развој на централниот нервен систем, во процесот учење и правилен развој на одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

 

Состав: Пилешко месо (20%), дехидриран пилешки протеин, ориз (10%),пченкарно брашно, пченка, хидролизиран животински протеин, масти од животинско потекло, пченичен глутен, пулпа од репка, рибино масло, плазмени протеини, калиев хлорид, нуклеотиди и природни антиоксиданти.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  30%
Масла и масти  21%
Сурови влакна  2.0%
Пепел  7.0%
Калциум  1.2%
Фосфор  1.0%
ОМЕГА 3  0.4%
ОМЕГА 6  3.6%

 

ПАКУВАЊЕ: 7.5 кг. (цена по кг. = 393 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE MINI PUPPY (7.5 kg) Висококвалитетна храна за мали раси на кучиња на возраст од 2 до 10 месеца, за гравидни и кучки во лактација, формулирана да ги задоволи специфичните нутритивни потреби на вашето кученце, подржувајќи го развојот на неговиот дигестивен и имунолошки систем, помагајќи да го зајакне неговиот природен одбранбен систем.   Содржи пребиотици и имуноглобулини за добра цревна флора, подобро варе.. Category: Product #: 121001 Regular price: 2.990 ден. 2.990 Available from: ЕКО ПОИНТ