ADVANCE MINI SENSITIV (3 kg)

ADVANCE MINI SENSITIV (3 kg)

1.550 ден.1.590 ден.
Потребни наградни поени: 150
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121020
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетно избалансирана формула за возрасни кучиња од мали раси (до 10 кг како возрасна единка) со чувствителен дигестивен систем, како и при појава на алергии предизвикани од пилешки протеин и други состојки кои се поврзани со алергии на храна.

 

СОСТАВ: Лосос (18%), дехидриран протеин од лосос, пченка, ориз (14%), животински масти, хидролизиран животински протеин, пулпа од репка, растителни влакна, хипоалергични вкусови, фрукто-олигосахариди, сол, природни полифеноли (0,01%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 27%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2%
Пепел 6.5%
Омега 3 0.7%
Омега 6 2.5%

 

 

ПАКУВАЊЕ: 3 kg (цена по кг.= 496 ден.)


Детален опис

 

 

  • Протеинот од рибата го намалува ризикот од интолеранцијана на храна и обезбедува одличен вкус.
  • Природен извор на масни киселини Омега-3 и Омега-6 кои го подобруваат изгледот на крзното и кожата.
  • Присуство на фрукто-олигосахариди стимулира раст на нормална цревна флора. Имаат корисен и стимулирачки ефект врз варењето на храната. Го намалуваат лошиот мирис на изметот.
  • Присуство на природни полифеноли и витамин Е: ги штити клетките од слободните радикали и помага во подобрување на имунолошкиот систем. Полифенолите, заедно со витамини, помагаат во забавување на стареењето на клетките.
  • Присуство на специјални минерали кои спречуваат формирање на плаки и забен камен и обезбедуваат свеж здив на вашето домашно милениче.
  • Не содржи јајца, соја и глутен од пченица.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE MINI SENSITIV (3 kg) Комплетно избалансирана формула за возрасни кучиња од мали раси (до 10 кг како возрасна единка) со чувствителен дигестивен систем, како и при појава на алергии предизвикани од пилешки протеин и други состојки кои се поврзани со алергии на храна.   СОСТАВ: Лосос (18%), дехидриран протеин од лосос, пченка, ориз (14%), животински масти, хидролизиран животински протеин, пулпа од репка, растителн.. Category: Product #: 121020 Regular price: 1.550 ден. 1.550 Available from: ЕКО ПОИНТ