ADVANCE PAPPY MEDIUM (12 kg)

ADVANCE PAPPY MEDIUM (12 kg)

3.950 ден.4.290 ден.
Потребни наградни поени: 420
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121003
Наградни поени: 6
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Високо квалитетна храна за средни раси на кученца во раст на возраст од 2 до 12 месеца, како и за гравидни и кучики во лактација.

 

Категорија: Супер премиум

 

Содржи пробиотици и имуноглобулини за добра цревна флора, подобро варење и апсорпција на корисните хранливи состојки кај кученцата.

Гранулите се специјално прилагодени со големината на вилицата на мали кученца од голема раса.

Оптимален сооднос помеѓу калциумот - фосфорот и витамин Д, за правилен раст и развој на коскениот систем.

Пилешкото и оризот,како главни компоненти се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглени хидрати.

Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагаат за правилен развој на централниот нервен систем, во процесот учење и правилен развој на одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

 

СОСТАВ: Пилешко (20%), дехидрирани протеини од живина, протеини од пченка, ориз (10%), пченица, пченка, животински масти, стабилизирани со мешани токофероли од природно потекло, пченкарен оброк, каша од репка, хидролизирани животински протеини, рибино масло, калиум хлорид, плазма протеини, природен извор на имуноглобулини (0,5%), сол, екстракт од квасец, природен извор на нуклеотиди (0,05%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  29%
Масла и масти  19%
Сурови влакна  2%
Пепел  7%
Калциум  1.2%
Фосфор  1%
Омега 6 3.3%
Омега 3 0.4%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 329 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE PAPPY MEDIUM (12 kg) Високо квалитетна храна за средни раси на кученца во раст на возраст од 2 до 12 месеца, како и за гравидни и кучики во лактација.   Категорија: Супер премиум   Содржи пробиотици и имуноглобулини за добра цревна флора, подобро варење и апсорпција на корисните хранливи состојки кај кученцата. Гранулите се специјално прилагодени со големината на вилицата на мали кученца од голема раса... Category: Product #: 121003 Regular price: 3.950 ден. 3.950 Available from: ЕКО ПОИНТ