ADVANCE RENAL (3kg)

ADVANCE RENAL (3kg)

2.090 ден.2.150 ден.
Потребни наградни поени: 200
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121028
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!

 

Соодветна храна специјално препорачана за кучиња кои имаат проблеми со бубрезите.

 

Потребна е за поддршка на функцијата на бубрезите ако вашето куче страда од хронично заболување на бубрезите или кога тие акутно се афектирани од некоја бактериска или вирусна инфекција, како и при акутни труења кои го оштетуваат бубрежното ткиво.

Направена е со голема енергетска густина со висока концентрација на есенцијални хранливи материи и многу лесно сварливи состојки.

 

Карактеристики:

  • Ниско ниво на фосфор – помага да се забави прогресијата на бубрежната слабост;

  • Растворливи влакна – ја редуцираат екскрецијата на азот;

  • Умерено ниво на протеини и натриум – допринесува за подобра функција на бубрезите и за нормално одржување на мускулната маса;

  • Неутрална PH – превенира создавање на окслатни бубрежни камења.

 

Состав: Пченка, ориз, животинска маст, стабилизирана со мешани токофероли од природно потекло, дехидрирано јајце, пченкарен протеин, хидролизирани животински протеини, шеќер, репкина пулпа, рибино масло, растителни влакна, калциум карбонат, сува слатка сурутка, казеинат, растителни влакна, инулин, калиум цитрат, калиум хлорид, сол, магнезиум оксид, извори на протеини: Дехидрирано јајце, протеини од пченка, хидролизирани животински протеини, натриум казеинат, сува слатка сурутка.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 14.5%
Масла и масти 17.5%
Сурови влакна 3 %
Фосфор  0.3%
Калиум 0.6%
Натриум 0.25%
Калиум 0.7%
Омега 3 0.5%
Омега 6 2.8%
 

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг. = 716 ден.)

 

ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE RENAL (3kg) ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!   Соодветна храна специјално препорачана за кучиња кои имаат проблеми со бубрезите.   Потребна е за поддршка на функцијата на бубрезите ако вашето куче страда од хронично заболување на бубрезите или кога тие акутно се афектирани од некоја бактериска или вирусна инфекција, како и при акутни труења кои го оштетуваат бубрежното ткиво. Направена е со голема енергетск.. Category: Product #: 121028 Regular price: 2.090 ден. 2.090 Available from: ЕКО ПОИНТ