ADVANCE SENIOR MINI (3 kg)

ADVANCE SENIOR MINI (3 kg)

1.180 ден.1.280 ден.
Потребни наградни поени: 120
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121015
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна формула погодна за мали раси на кучиња, сениори над 8 години старост (до 10 кг телесна тежина како возрасна единка).

 

Категорија: Супер премиум

 

Благодарение на својата ексклузивна формула помага да се зачуваат 'рскавица, мускулната маса, здравјето на цревата, здравјето на забите и активноста кај постарите кучиња.

Богата со протеини, растителни влакна и ниско ниво на калории.

На овој начин, тежината на кучето се контролира преку губење на маснотии, додека се одржува мускулна маса.

 

Состав: Пилешко месо (16%), дехидриран протеин од живина, житарици (10%), масти од животинско потекло, репкина пулпа, хидролизиран животински протеин, рибино масло, калциум карбонат, калиум хлорид, природен извор на имуноглоболини (0,04%), глукозамин (455 мг/кг), хондроитин сулфат (350мг/кг), природни полифеноли (0,01%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 28%
Масла и масти 14.2%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 6%

 

ПАКУВАЊЕ: 3 kg (цена по кг.= 400 ден.)

 


Детален опис

 

  • Присуство на Л-карнитин помага да се трансформираат мастите во енергија и спречува акумулација на масните наслаги во телото на кучето.
  • Активни имуноглобулини - Природни протеини кои го поддржуваат здравјето на цревата.
  • Природните полифеноли заедно со витамините, го забавуваат стареењето на клетките.
  • Сувата дехидрирана гранула има ефект на четка за заби, додека специјалните минерали спречуваат формирање на забен камен и обезбедуваат свеж здив за вашето домашно милениче.
  • Содржи таурин, аминокиселина која придонесува за правилната функција на срцето.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE SENIOR MINI (3 kg) Комплетна формула погодна за мали раси на кучиња, сениори над 8 години старост (до 10 кг телесна тежина како возрасна единка).   Категорија: Супер премиум   Благодарение на својата ексклузивна формула помага да се зачуваат 'рскавица, мускулната маса, здравјето на цревата, здравјето на забите и активноста кај постарите кучиња. Богата со протеини, растителни влакна и ниско ниво на кал.. Category: Product #: 121015 Regular price: 1.180 ден. 1.180 Available from: ЕКО ПОИНТ