ADVANCE SENSITIVE LAMB&RICE (12 kg)

ADVANCE SENSITIVE LAMB&RICE (12 kg)

4.490 ден.4.690 ден.
Потребни наградни поени: 450
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121014
Наградни поени: 12
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Висококвалитетна храна специјално формулирана за возрасни кучиња од средни и големи раси со чувствителен дигестивен систем, како и алергиски проблеми со кожата.

 

Категорија: Супер премиум

 

Главни состојки:

  • Јагнешко месо - алтернативен извор на протеини за кучиња со дигестивни проблеми и со извонреден вкус.

  • Омега 3, Омега 6 масните киселини, биотинот и цинкот помагааат за одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

  • Јагнешкото и оризот како главни ингридиенти се одличен извор на лесно сварливи протеини, јаглехидрати и инулин, кој го подобрува варењето на храната и апсорбцијата на хранливи материи.

  • Не содржи јајца, соја и пченичен глутен - состојки кои често предизвикуваат алергии.

 

Состав: Јагнешко месо (17%), пченка, пченкарен протеин, ориз (14%), масти од животинско потекло, дехидриран протеин од јагнешко месо, пулпа од репка, хипоалергични вкусови,  рибино масло (омега 3, омега 6) , фрукто- олигосахариди, сол, природни полифеноли (0,01%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  26%
Масла и масти  17%
Сурови влакна  2.%
Пепел  7%
ОМЕГА 3  0.3%
ОМЕГА 6  2.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 kg (цена по кг.= 354 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE SENSITIVE LAMB&RICE (12 kg) Висококвалитетна храна специјално формулирана за возрасни кучиња од средни и големи раси со чувствителен дигестивен систем, како и алергиски проблеми со кожата.   Категорија: Супер премиум   Главни состојки: Јагнешко месо - алтернативен извор на протеини за кучиња со дигестивни проблеми и со извонреден вкус. Омега 3, Омега 6 масните киселини, биотинот и цинкот помагааа.. Category: Product #: 121014 Regular price: 4.490 ден. 4.490 Available from: ЕКО ПОИНТ