ADVANCE SENSITIVE PUPPY (3 kg)

ADVANCE SENSITIVE PUPPY (3 kg)

1.650 ден.1.750 ден.
Потребни наградни поени: 170
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121032
Наградни поени: 5
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

РОК АПРИЛ 2023 !!!

 

ADVANCE Sensitive е врвен производ наменет за кученца во раст од сите раси. Особено препорачан за кученца од која било големина на возраст од 2 до 12 месеци со чувствителен стомак.

Чувствителен стомак може да се манифестира преку дигестивни проблеми и повремено преку симптоми на кожа.

 

Единечна протеинска формула, која се состои од лосос како единствен извор на животински протеини заедно со ориз, го прави Advance Sensitive Puppy лесно сварлив производ, идеален за кученца со чувствителен стомак.

 

Advance Sensitive Puppy се грижи за вашето чувствително кутре истовремено обезбедувајќи му ги сите хранливи материи потребни за да порасне силно и здраво.

 

Состојки и карактеристики:

  • Лосос како единствен извор на протеин;

  • Лосос и ориз како главни состојки со карактеристика на лесно сварлив протеин и јаглехидрати;

  • Оптимален однос на калциум и фосфор и вит. Д за здрав раст и развој на коските;

  • Омега 3 за соодветен развој на нервниот систем.

 

Состав: Лосос (18%), ориз (14%), пченка, дехидрирани протеини од лосос, пченкарен протеин, животинска маст, стабилизиран со мешани токофероли од природно потекло, хипоалергично ароматизирање, компир протеин, репкина пулпа, растителни влакна, калиум хлорид, фруктоолигосахариди ( 0,4%), калциум карбонат, сол, алое вера (0,005%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 29%
Масла и масти 20%
Сурови влакна 2.0%
Пепел 6.5%
Калциум 1.2%
Фосфор 1.0%
Омега 6 2.6%
Омега 3 0.7%


ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг.= 530 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE SENSITIVE PUPPY (3 kg) РОК АПРИЛ 2023 !!!   ADVANCE Sensitive е врвен производ наменет за кученца во раст од сите раси. Особено препорачан за кученца од која било големина на возраст од 2 до 12 месеци со чувствителен стомак. Чувствителен стомак може да се манифестира преку дигестивни проблеми и повремено преку симптоми на кожа.   Единечна протеинска формула, која се состои од лосос како единствен извор на.. Category: Product #: 121032 Regular price: 1.650 ден. 1.650 Available from: ЕКО ПОИНТ