ADVANCE URINARY LOW PURINE (12 kg)

ADVANCE URINARY LOW PURINE (12 kg)

5.900 ден.6.400 ден.
Потребни наградни поени: 640
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121035
Наградни поени: 20
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Комплетна и урамнотежена диетална храна за кучиња со уринарни проблеми и погодна за медицински третирани кучиња заболени од лајшманиоза.

Уринарно низок пурин е диетална храна која помага да се намали ризикот од формирање на уратни камења, како што се ксантинските и цистинските камења.

Благодарение на ниската концентрација на фосфор и умереното ниво на протеини, ја промовира правилната функција на бубрезите.

Содржи масни киселини како што се Омега-3, Омега-6, биотин и цинк, кои помагаат во одржување на здрава кожа и влакно.

 

Карактеристики:

  • Се одликува со висока хранлива вредност поради содржината на јаце и протеини од млеко што помага во одржување на здрава мускулна маса.

  • Содржи омега 3 и 6 масни киселини + биотин за здрава кожа и влакно.

  • Ниска содржина на фосфор и умерена количина на протеини за подобра функција на бубрезите, кои се најафетктираниот орган кога станува збор за лајшманиозата.

  • Формулирана со ниско ниво на пурини за намулување на ризикот на формирање на бубрежни камења (предизпозиција поради третманот со Алопуринол).

Состав: Oриз, пченичен оброк, пченка, масти од животинско потекло, пченкарен протеин, пченица, протеин од соја, хидролизирани протеини од соја (4,8%), дехидрирани јајца (3,8%), хидролизирани животински протеини, пулпа од репка, дехидрирана сурутка (2%), масло од кокос, калциум карбонат, рибино масло, плазма протеини (природен извор на имуноглобулини) (1%), казеинат (0,8%), калиум цитрат, монокалциум фосфат, калиум хлорид, сол, главни извори на протеини: пченка, хидролизарана соја , јајца,  сурутка, казеинат.

Супстанција за алкализирање на урината: калиум цитрат.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  22.5%
Масла и масти 16%
Сурови влакна  2.2%
Пепел  5.5%
Фосфор  0.55%
Калиум 0.9%
Натриум 0.25%
Хлориди 0.5%
СУлфурни амино киселелини 0.9%
ОМЕГА 3  0.48%
ОМЕГА 6  2.6%
 

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 508 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE URINARY LOW PURINE (12 kg) Комплетна и урамнотежена диетална храна за кучиња со уринарни проблеми и погодна за медицински третирани кучиња заболени од лајшманиоза. Уринарно низок пурин е диетална храна која помага да се намали ризикот од формирање на уратни камења, како што се ксантинските и цистинските камења. Благодарение на ниската концентрација на фосфор и умереното ниво на протеини, ја промовира правилната функци.. Category: Product #: 121035 Regular price: 5.900 ден. 5.900 Available from: ЕКО ПОИНТ