ADVANCE YORKI (1.5 kg)

ADVANCE YORKI (1.5 kg)

950 ден.990 ден.
Потребни наградни поени: 99
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121038
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетен и избалансиран производ кој е специјално формулиран за возрасни Јоркширски териери.

Главни состојки се пилешкото и оризот, одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглехидрати.

Благодарение на неговите витамини и природни полифеноли, ADVANCE Yorkshire помага да се зајакнат природните бариери и одбрана на вашиот Јоркширски териер.

Содржи имуноглобулини и влакна од јаболка за олеснување на варењето, зелен чај и минерални материи за заштита на оралното здравје и шунка и јаболко за задоволување на вкусноста на храната.

 

Категорија: Супер премиум

 

Карактеристики:

  • СО ВКУСНА ШУНКА И ЈАБОЛКА ПРИДОНЕСУВА ЗА ОДЛИЧНИОТ ВКУС НА ПРОИЗВОДОТ,

  • ИМУНОГЛОБУЛИНИ И РАСТИТЕЛНИ ВЛАКНА ОД ЈАБОЛКО - АКТИВНИ ПРОТЕИНИ И ОВОШНИ ВЛАКНА ПРИДОНЕСУВААТ ЗА ДОБРО ВАРЕЊЕ,

  • ЗЕЛЕНИОТ ЧАЈ И МИНЕРАЛИ - ЕФЕКТ НА ЧЕТКА НА СУВОТО ЗРНО, ЗЕЛЕНИОТ ЧАЈ И ПИРОФОСФАТИ ПОМАГААТ ДА СЕ СПРЕЧИ СОЗДАВАЊЕТО НА ЗАБЕН КАМЕН И ПРИДОНЕСУВААТ ЗА ДОБРИОТ ЗДИВ,

  • ОМЕГА 3&6 - ЗА ЗДРАВА КОЖА И СЈАНО ВЛАКНО.

 

Состав: Пилешко (19%), ориз (15%), дехидрирани протеини од живина, пченка, протеини од пченка, животински масти, стабилизирани со мешани токофероли од природно поте кло, хидролизирани животински протеини, пченица, рибино масло, калиум хлорид, фрукто-олиго , плазма протеини, природен извор на имуноглобулини (0,4%), тетранатриум дифосфат (0,29%), калциум карбонат, сол, дехидрирана шунка (0,05%), дехидрирано јаболко (0,05%), зелен чај, природен полифенол.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  28 %
Масла и масти  18%
Сурови влакна  2%
ОМЕГА 3  0.4%
ОМЕГА 6  6%

 

ПАКУВАЊЕ: 1.5 кг. (цена по кг. = 660 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE YORKI (1.5 kg) Комплетен и избалансиран производ кој е специјално формулиран за возрасни Јоркширски териери. Главни состојки се пилешкото и оризот, одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглехидрати. Благодарение на неговите витамини и природни полифеноли, ADVANCE Yorkshire помага да се зајакнат природните бариери и одбрана на вашиот Јоркширски териер. Содржи имуноглобулини и влакна од јаболка за о.. Category: Product #: 121038 Regular price: 950 ден. 950 Available from: ЕКО ПОИНТ