ARTROPET ULTRA PREMIUM (90 tbl)

ARTROPET ULTRA PREMIUM (90 tbl)

2.090 ден.2.170 ден.
Потребни наградни поени: 210
Производител: INTERPET VET
Шифра на производ: 450
Наградни поени: 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ЗА ЗДРАВ МУСКУЛЕН И КОСКЕН СИСТЕМ НА ВАШЕТО КУЧЕ - ARTROPET ULTRA FORTE PREMIUM SERIA

 

Додаток за кучиња кој влијае на регенерацијата на меките ткива, 'рскавицата и зглобовите.

Содржи активни компоненти - глукозамин, хондроитин, хијалуронска киселина и МСМ (метилсулфонилметан) - кои заедно даваат најдобри резултати за зачувување на функцијата, спречување на болести на мускулите, зглобовите и коските, како и за лекување на болести на мускулно-скелетниот систем кај кучињата.

 

КАКО ДЕЛУВА ArtroPet Ultra Forte?

 • Ги ублажува воспалителните и болните процеси во случај на акутни и хронични нарушувања на мускулниот и скелетниот систем на кучињата;

 • Ја потиснува болката;

 • Делува антиинфламаторно во случај на постоперативен едем;

 • Влијае на регенерацијата на зглобовите;

 • Ги зајакнува сврзните ткива и тетивите;

 • Ја регенерира 'рскавицата и придонесува за одржување на еластичноста;

 • Ја зачувува нормалната функција на зглобовите;

Додатокот ARTROPET ULTRA FORTE може да се дава превентивно, со цел да се спречат проблеми во ситуации и периоди кога кучето е изложено на инфекции или операции.

Таблетите се погодни за сите раси на кучиња.

Овој додаток на глукозамин, исто така, влијае на зачувување, превенција и третман на разни болести на мускулно-скелетниот систем кај кучињата.

Во ситуации кога вашето куче има проблеми со движењето поради оштетени или заболени зглобови, предизвикани од трошење на 'рскавицата, истегнати тетиви или ослабени лигаменти, примарната форма на терапија секако вклучува земање препарати кои содржат глукозамин, хондроитин и МСМ (метилсулфонилметан).

 

Состав, особини и дејство:

 1. Глукозаминот за кучиња е еден од важните градежни блокови на 'рскавицата и игра важна улога во формирањето на површините на зглобовите, тетивите, лигаментите, синовијалната течност, кожата.

 2. Хондроитинот стимулира задржување на вода и хранливи материи, што е многу важно, бидејќи 'рскавицата се храни со крвотокот и придонесува за нејзината поголема еластичност. Исто така го спречува дејството на ензимите кои доведуваат до распаѓање на 'рскавицата и го стимулира производството на колаген.

 3. МСМ (метилсулфонилметан) е важен за формирање на кератин, колаген и еластин, кои обезбедуваат флексибилност, форма и сила на мускулите, коските, зглобовите, внатрешните мембрани, кожата, косата, ноктите и имаат корист за телото во отстранувањето на токсините, вклучително и акумулираната млечна киселина . Драматично го намалува времето за опоравување по напорно вежбање или прекумерна работа.

ArtroPet Ultra Forte PREMIUM SERIA се користи за ублажување на знаците на воспаление на тетивите и сврзното ткиво, вкочанетост на зглобовите и болка предизвикана од спондилоза и артритис. Препаратот може да се користи и превентивно, во согласност со пропишаните дози.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

СОСТАВ 100 gr 1 Таблета (2000 mg)
Glukozamin sulfat 52,5 gr 1050 mg
Hondroitin 16,3 gr 325 mg
MCM 8,8 gr 175 mg
Hijalouronska kiselina 1,6 gr 32 mg
Magnezium Stereat 3,1 gr 62 mg

 

ДОЗИРАЊЕ: 1 таблета на 25 kg. телесна тежина

 

1 Таблета = 2000 mg

 

Пакување: 90 таблети

 

Производител: INTERPET VET - Р. Србија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
INTERPET VET ARTROPET ULTRA PREMIUM (90 tbl) ЗА ЗДРАВ МУСКУЛЕН И КОСКЕН СИСТЕМ НА ВАШЕТО КУЧЕ - ARTROPET ULTRA FORTE PREMIUM SERIA   Додаток за кучиња кој влијае на регенерацијата на меките ткива, 'рскавицата и зглобовите. Содржи активни компоненти - глукозамин, хондроитин, хијалуронска киселина и МСМ (метилсулфонилметан) - кои заедно даваат најдобри резултати за зачувување на функцијата, спречување на болести на мускулите, зглобови.. Category: Product #: 450 Regular price: 2.090 ден. 2.090 Available from: ЕКО ПОИНТ