BOSCH ADULT CHICKEN & MILLET (ПИЛЕШКО и просо) (3 kg)

BOSCH ADULT CHICKEN & MILLET (ПИЛЕШКО и просо) (3 kg)

790 ден.890 ден.
Потребни наградни поени: 860
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 4940
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Напредна формула со свежо месо од живина и просо, како целосна храна за сите возрасни кучиња од средни и големи раси со нормална активност. Може да се користи и како храна за контрола на телеснета тежина за оние кои се склони кон дебелеење.

 

Категорија: Висок премиум

 

Карактеристики на храната:

  • Содржи многу свежа живина (30%), како и голем процент од просо (17,5%) и без пченица.

  • Концентрацијата на енергија и протеини е избрана на таков начин што, заедно со екстрактите од школка што ги содржи, се спречува ризикот од дебелина која ги оптеретува коските и зглобовите.

  • Употребата на имунолошки комплекс на манани и глукани ја стабилизира цревната флора и го зајакнува имунитетот.

  • Погодна и за кучиња со чувствителен стомак. Лесна дигестија.

 

Состав: Свежа живина (30%), просо (17,5%), јачмен, пченка, протеини од живина (исушен), ориз, протеински хидролизат, сушена репкина пулпа, рибен оброк, маснотии од живина, грашок (сушен) 0,1% Мананолигосахариди, 0,06% бета-глукани), рибино масло, натриум хлорид, калиум хлорид, зелени школки (сушени, 0,1%), цикорија (исушени).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

 
Сурови протеини 21.5%
Масла и масти 10.5%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 5.9%
Калциум 1%
Фосфор 0.9%
Натриум 0.3%

 

40,70% содржина на месо или дел од носачи на протеини од животинско потекло

64,70% содржина на животински протеини во вкупните протеини

 

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА

Тежина на куче (во килограм) 2-10кг. 10-25кг. 25-35кг. 35-45кг. +45кг.
Дневна доза (во грам) 50-155г. 155-305г. 305-390г. 390-470г. 470-550г.

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг. = 240 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BOSCH BOSCH ADULT CHICKEN & MILLET (ПИЛЕШКО и просо) (3 kg) Напредна формула со свежо месо од живина и просо, како целосна храна за сите возрасни кучиња од средни и големи раси со нормална активност. Може да се користи и како храна за контрола на телеснета тежина за оние кои се склони кон дебелеење.   Категорија: Висок премиум   Карактеристики на храната: Содржи многу свежа живина (30%), како и голем процент од просо (17,5%) и без пчен.. Category: Product #: 4940 Regular price: 790 ден. 790 Available from: ЕКО ПОИНТ