BOSCH ADULT FISH & POTATO (РИБА и компир) (3 kg)

BOSCH ADULT FISH & POTATO (РИБА и компир) (3 kg)

750 ден.850 ден.
Потребни наградни поени: 75
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 4941
Наградни поени: 1
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Целосна избалансирана храна за сите возрасни кучиња од средни и големи раси со нормална активност.

 

Категорија: Висок премиум

 

  • Во прилог на месо од живина како важен извор на протеини, овој производ содржи висококвалитетна риба и компир содржи висококвалитетна риба.

  • Не содржи пченица, а како извор на јаглени хидрати соджи компир. Концентрацијата на енергија и протеини е избрана на таков начин што, заедно со екстрактите од школка што ги содржи, се спречува ризикот од дебелеење, која прекумерна тежина ги оптеретува коските и зглобовите.

  • Имунолошки комплекс на манани и глукани ја стабилизира цревната флора и го зајакнува имунитетот.

  • Содржи висок процент на незаситени масни киселини омега 3&6 за здрава кожа и крзно.

 

Состав: Протеин од живина (дехидриран 17,5%), јачмен, пченка, просо, ориз, маснотии од живина, рибино брашно (4%), брашно од компир (4%), сува пулпа од репка, свински протеин ( сушен), квасец (сушен, 0,1% мананолигосахариди, 0,06% бета-глукани), грашок (сушен), рибино масло, натриум хлорид, калиум хлорид, школки зелени (сушени, 0,1%), цикорија ( сушена).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

 
Сурови протеини 21.5%
Масла и масти 10.5%
Сурови влакна 2.5%
Калциум 1.05%
Фосфор 0.85%
Пепел 5.5%

 

24.10% содржина на месо

68.4% содржина на животински протеини во вкупните протеини

 

 

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА

Тежина на куче(во килограм) 2-10кг. 10-25кг. 25-35кг. 35-45кг. +45кг.
Дневна доза (во грам) 50-155г. 155-305г. 305-390г. 390-470г. 470-550г.

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг. = 253 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BOSCH BOSCH ADULT FISH & POTATO (РИБА и компир) (3 kg) Целосна избалансирана храна за сите возрасни кучиња од средни и големи раси со нормална активност.   Категорија: Висок премиум   Во прилог на месо од живина како важен извор на протеини, овој производ содржи висококвалитетна риба и компир содржи висококвалитетна риба. Не содржи пченица, а како извор на јаглени хидрати соджи компир. Концентрацијата на енергија и протеини е.. Category: Product #: 4941 Regular price: 750 ден. 750 Available from: ЕКО ПОИНТ