BOSCH ADULT LAMB & RICE (јагнешко и ориз) (3 kg)

BOSCH ADULT LAMB & RICE (јагнешко и ориз) (3 kg)

850 ден.950 ден.
Потребни наградни поени: 92
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 4944
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Lamb & Rice е избалансирана целосна храна за сите возрасни кучиња од средни и големи раси со нормална активност.

 

Категорија: Висок премиум

 

  • Содржи високо сварлив ориз (16%) и не содржи пченица.

  • Концентрацијата на енергија и протеини е избрана на таков начин што, заедно со екстрактите од школка што ги содржи, се спречува ризикот од дебелина која прекумерна тежина дополнително ги оптеретува коските и зглобовите.

  • Употребата на имунолошки комплекс на манани и глукани ја стабилизира цревната флора и го зајакнува имунитетниот систем

  • Лесна храна за стомакот и се карактеризира со одлична дигестија.

 

Содржи: Протеин од живина (дехидрирано месо 17%), јагнешки протеин (дехидриран 4%), ориз (16%), јачмен, просо, пченка, маснотии од живина, пулпа од репка, протеин хидролизат, рибен оброк, грашок (сушен), рибино масло, квасец (сушен, 0,1% мананолигосахариди, 0,06% бета-глукани), натриум хлорид, калиум хлорид, зелени школки (0,1%), цикорија (с

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

 
Сурови протеини 21.5%
Масла и масти 10.5%
Сурови влакна 2.5%
Калциум 1%
Пепел 6.0%

 

23.8% содржина на месо

67.5% содржина на животински протеини во вкупните протеини

 

 

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА

Тежина на куче(во килограм) 2-10кг. 10-25кг. 25-35кг. 35-45кг. +45кг.
Дневна доза (во грам) 50-155г. 155-305г. 305-390г. 390-470г. 470-550г.

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг. = 253 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BOSCH BOSCH ADULT LAMB & RICE (јагнешко и ориз) (3 kg) Lamb & Rice е избалансирана целосна храна за сите возрасни кучиња од средни и големи раси со нормална активност.   Категорија: Висок премиум   Содржи високо сварлив ориз (16%) и не содржи пченица. Концентрацијата на енергија и протеини е избрана на таков начин што, заедно со екстрактите од школка што ги содржи, се спречува ризикот од дебелина која прекумерна тежина дополн.. Category: Product #: 4944 Regular price: 850 ден. 850 Available from: ЕКО ПОИНТ