BOSCH ADULT MENUE (15 kg)

BOSCH ADULT MENUE (15 kg)

3.790 ден.4.090 ден.
Потребни наградни поени: 400
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 4622
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Мени за возрасни од средни и големи раси ( над 10 kg. телесна тежина) со избалансиран состав на протеини и микс од зеленчук, надополнет со мешавина од 12 висококвалитетни билки.

Многу поволна за стомакот, поради лесната сварливост.

 

Категорија: Висок премиум

 

  • Содржината на протеини (23,5%) и маснотии (13,5%) е избрана за да ги задоволи потребите на нормално активните возрасни кучиња, а содржината на маснотиите е поволна и за кучињата со зголемена активност.

  • Преку употреба на имунолошки комплекс на манани и глукани, цревната флора на вашето куче се стабилизира и се зајакнува неговиот имунолошки систем.

  • Екстрактот од школки придонесува за здрава 'рскавица и зглобови.

 

Состав: Протеини од живина (дехидрирано месо 21%), житарици, маснотии од живина, ориз, хидролизиран протеин, рибино брашно, сушена пулпа од репка (отстранет шеќер), рибино масло, квасец (сушен, 0,1% мананолиго сахариди, 0,06% бета-глукани), грашок, спанаќ , моркови, натриум хлорид, билки (сушени, 0,1%), праз, калциум карбонат, калиум хлорид, цикорија (сушен).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 23.5%
Масла и маст 13.5%
Сурови влакна 2.5%
Калциум 1%
Пепел 6%

 

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА

Тежина на куче(во килограм) 2-10кг. 10-25кг. 25-35кг. 35-45кг. +45кг.
Дневна доза (во грам) 50-150г. 150-295г. 295-380г. 380-460г. 460-570г.

 

24,2% Содржина на месо (дел од протеини од животинско потекло)

65,0% содржина на животински протеин во вкупните протеини

 

ПАКУВАЊЕ: 3/15 кг. (цена по кг = 272 ден)

 

Земја на потекло: Германија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BOSCH BOSCH ADULT MENUE (15 kg) Мени за возрасни од средни и големи раси ( над 10 kg. телесна тежина) со избалансиран состав на протеини и микс од зеленчук, надополнет со мешавина од 12 висококвалитетни билки. Многу поволна за стомакот, поради лесната сварливост.   Категорија: Висок премиум   Содржината на протеини (23,5%) и маснотии (13,5%) е избрана за да ги задоволи потребите на нормално активните возрасн.. Category: Product #: 4622 Regular price: 3.790 ден. 3.790 Available from: ЕКО ПОИНТ