BOSCH MAXI JUNIOR (15kg)

BOSCH MAXI JUNIOR (15kg)

4.090 ден.4.490 ден.
Потребни наградни поени: 430
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 4614
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за одгледување на кученца од големи раси (над 25 кг телесна тежина на возрасна единка) за рамномерен и не премногу брз раст што допринесува да не предизвика проблеми со развојот на рскавицата и зглобовите.

 

Не содржи пченица, со многу свежо пилешко месо (30%). Употребата на колострум и специфичниот имунолошки комплекс на манани и глукани го зајакнуваат имунитетниот систем. Екстрактите од школка поддржуваат здрав развој на 'рскавицата и развој на зглобовите.

 

Состав: Свежo месо од живина (30%), јачмен, пченка, протеини од живина, ориз, репкина пулпа (отстранет шеќер), маснотии од живина, јајце во прав, рибен протеин, ленено семе, грашок (сушен), квасец (0,1% мананолиго сахариди, 0,06% бета-глукани), рибино масло, колострум (0,2%), натриум хлорид, зелени школки, цикорија, калиум хлорид.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 24%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 2,5%
Пепел 6,9%
Калциум 1.2%
Фосфор 0.9%

 

46% содржина на месо

74,10% содржина на животински протеини во вкупните протеини

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг (цена по кг. = 252 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BOSCH BOSCH MAXI JUNIOR (15kg) Комплетна храна за одгледување на кученца од големи раси (над 25 кг телесна тежина на возрасна единка) за рамномерен и не премногу брз раст што допринесува да не предизвика проблеми со развојот на рскавицата и зглобовите.   Не содржи пченица, со многу свежо пилешко месо (30%). Употребата на колострум и специфичниот имунолошки комплекс на манани и глукани го зајакнуваат имунитетниот систем. Е.. Category: Product #: 4614 Regular price: 4.090 ден. 4.090 Available from: ЕКО ПОИНТ