BOSCH LAMB & RICE (20 kg)

BOSCH LAMB & RICE (20 kg)

2.600 ден.
Потребни наградни поени: 260
Производител: BOSCH
Шифра: 5264
Наградни поени: 5
Достапност: На залиха
Количина:

Балансирана високо квалитетна храна за возрасни кучиња со нормална активнсот. Ниската калорична содржина се постигнува со намалување на процентот на маснотии со стандардна содржина на протеини, што ја прави храната идеална за кучиња чувани во домашни услови.

 

Категорија: Премиум

 

Содржи лесно сварливо, хипоалергено јагнешко месо и ориз, кои во комбинација со специјално избрано сурово влакно обезбедуваат правилно функционирање на цревата. Оптималната содржина на протеини и маснотии помага во одржувањето на нормалната тежина на животното, а екстрактот од зелени школки спречува проблеми со зглобовите. Bosch Breeder Line Lamb & Rice е исто така погоден за кучиња со чувствителен стомак.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  24%
Масла и масти  10%
Сурови влакна  3.0%
Пепел  6.5%
Влага  10%
Калциум  1.0%
Фосфор  0.9%

 

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг. = 130 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
BOSCH BOSCH LAMB & RICE (20 kg) Балансирана високо квалитетна храна за возрасни кучиња со нормална активнсот. Ниската калорична содржина се постигнува со намалување на процентот на маснотии со стандардна содржина на протеини, што ја прави храната идеална за кучиња чувани во домашни услови.   Категорија: Премиум   Содржи лесно сварливо, хипоалергено јагнешко месо и ориз, кои во комбинација со специјално избрано сурово.. Category: Product #: 5264 Regular price: 2.600 ден. 2.600 Available from: ЕКО ПОИНТ