BOSCH LIGHT (12.5 kg)

BOSCH LIGHT (12.5 kg)

3.850 ден.
Потребни наградни поени: 380
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 4625
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна со намалена енергетска компонента, со само 6% масленост и покачен процент на сурови влака 7%, наменета за возрасни кучиња кои се склони кон дебелеење, како и за постари миленици кои имаат потреба од помалку енергетска храна.

Го задоволува апетитот на кучето и не е потребно драстично намалување на количеството на храна за губење на тежината.

 

Состав: Свежо месо од живина, ориз, јачмен, пченка, пченица, репкина пулпа без шеќер, целулозни влакна, хидролизирано месо, рибино брашно, животински масти, рибино масло, грашок, квасец (дехидриран), натриу и калиум хлорид

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 20%
Масла и масти 6%
Сурови влакна 7%
Калциум 1%
Пепел 5%

 

 

ПАКУВАЊЕ: 12.5 кг. (цена по кг = 263 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BOSCH BOSCH LIGHT (12.5 kg) Комплетна храна со намалена енергетска компонента, со само 6% масленост и покачен процент на сурови влака 7%, наменета за возрасни кучиња кои се склони кон дебелеење, како и за постари миленици кои имаат потреба од помалку енергетска храна. Го задоволува апетитот на кучето и не е потребно драстично намалување на количеството на храна за губење на тежината.   Состав: Свежо месо од живина, .. Category: Product #: 4625 Regular price: 3.850 ден. 3.850 Available from: ЕКО ПОИНТ