BRIT CARE SENIOR 7+ LAMB & RICE (Јагнешко и ориз) (12 kg)

BRIT CARE SENIOR 7+ LAMB & RICE (Јагнешко и ориз) (12 kg)

3.950 ден.
Потребни наградни поени: 370
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра: 3423
Наградни поени: 10
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Комплетна храна на база јагнешко и ориз наменета за сениори кучиња од сите раси. Поради монопротеинската содржина од јагнешко месо може да се користи и кај сениори склони кон алергии.

 

Категорија: Супер Премиум

 

Состав: јагнешко месо (35%), ориз (35%), сушено јаболко, пилешка маст, цвекло, пилешки црн дроб хидролизиран, масло од лосос (2%), пивски квасец, глукозамин сулфат (260 mg/kg), хондроитин сулфат (160 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), фрукто-олигосахариди (100 mg/kg), јука Мохаве (100 mg/kg), инулин (90 mg/kg), сушен млечен трн (75 mg/kg), сушен рузмарин (50 mg/kg), сушено каранфилче (50 mg/kg), сушен цитрус (50 mg/kg), сушен куркума (50 mg/kg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 25%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 4.2%
Влажност 10%
Пепел 7%
Калциум 1.5%
Фосфор 1.2%
Омега 3 0.32%
Омега 6 1.24%

 

ТАБЕЛА НА ИСХРАНА (дневна доза)

Тежина во кг.

5

10

15

20

25

30

40

50

60

70

80

90

Дневна доза во гр.

80

130

180

220

270

300

380

440

510

570

630

  690

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг = 329 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT SUPER PREMIUM BRIT CARE SENIOR 7+ LAMB & RICE (Јагнешко и ориз) (12 kg) Комплетна храна на база јагнешко и ориз наменета за сениори кучиња од сите раси. Поради монопротеинската содржина од јагнешко месо може да се користи и кај сениори склони кон алергии.   Категорија: Супер Премиум   Состав: јагнешко месо (35%), ориз (35%), сушено јаболко, пилешка маст, цвекло, пилешки црн дроб хидролизиран, масло од лосос (2%), пивски квасец, глукозамин сулфат (260 mg/kg.. Category: Product #: 3423 Regular price: 3.950 ден. 3.950 Available from: ЕКО ПОИНТ