BRIT CARE SENIOR 7+ & LIGHT SALMON & POTATO (ЛОСОС и компир) (12 kg)

BRIT CARE SENIOR 7+ & LIGHT SALMON & POTATO (ЛОСОС и компир) (12 kg)

3.950 ден.
Потребни наградни поени: 370
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра: 3422
Наградни поени: 9
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна храна за сениори (над 7 годишна возраст), како и за кучиња со прекумерна тежина, со лосос и компир без житарици (grain free).

 

Категорија: Супер Премиум

 

Состав: сушен лосос (32%), компир (32%), протеини од лосос (8%), пулпа од сушено јаболко, пилешка маст, пулпа од сушена репка, хидролизиран пилешки црн дроб, масло од лосос (2%), пивски квасец, глукозамин сулфат ( 260 mg/kg), хондроитин сулфат (160 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), фрукто-олигосахариди (100 mg/kg), јука мојаве (100 mg/kg), инулин (90 mg/kg ), сушен млечен трн (75 mg/kg), сушен рузмарин (50 mg/kg), сушено каранфилче (50 mg/kg), сушен цитрус (50 mg/kg), сушен куркума (50 mg/kg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 25%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 4,8%
Влажност 10%
Пепел 7,5%
Калциум 1,4%
Фосфор 1%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 329 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT SUPER PREMIUM BRIT CARE SENIOR 7+ & LIGHT SALMON & POTATO (ЛОСОС и компир) (12 kg) Комплетна храна за сениори (над 7 годишна возраст), како и за кучиња со прекумерна тежина, со лосос и компир без житарици (grain free).   Категорија: Супер Премиум   Состав: сушен лосос (32%), компир (32%), протеини од лосос (8%), пулпа од сушено јаболко, пилешка маст, пулпа од сушена репка, хидролизиран пилешки црн дроб, масло од лосос (2%), пивски квасец, глукозамин сулфат ( 260 mg/k.. Category: Product #: 3422 Regular price: 3.950 ден. 3.950 Available from: ЕКО ПОИНТ