CALCI-DÉLICE (30 tbl)

CALCI-DÉLICE (30 tbl)

840 ден.
Потребни наградни поени: 84
Шифра: 2795
Наградни поени: 2
Достапност: Out Of Stock
Количина:

CALCI-DÉLICE овозможува избалансирано снабдување со калциум и фосфор, а кучињата и мачките го обожуваат неодоливиот вкус на таблетите.

 

Количината на калциум овозможува ребаланс на исхраната со дефицит на калциум.

Фосфорот, присутен во доволни количини овозможува оптимална фиксација на калциум, што е од суштинско значење за осификација.

Витаминот Д3 е каталитички агенс неопходен за рамнотежа на фосфо-калциум метаболизмот.

 

CALCI-DÉLICE е ароматичен, пријатен по вкус и лесен за орална администрација.

 

Се препорачува за:

- сите форми на деминерализација;

- дополнување во исхраната на кучиња и мачки во следниве состојби: раст, бременост и лактација.

- CALCI-DIELIC се препорачува и за одгледување на млади животни со недостаток на калциум и фосфор, поврзан со недостаток на витамин Д3.

 

СОСТАВ ПО ТАБЛЕТА

 
Калциум 545 mg
Фосфор 305 mg
Флуор 0.875 mg
Вит Д 150 IU

 

Терапевтски индикации:

  • Недостатоци на калциум и / или витамин Д кај секундарниот хиперпаратиреоидизам што може да доведе до остеодистрофија.

  • Недостаток на фосфор како кај остеомалација / остеопороза, особено кај млади животни и кај животните од женски пол во фаза на гестација или лактација.

 

Начин на употреба:

  • Кучиња и кученца со тежина помала од 10 кг: 1/2 и 1 таблета на ден.

  • Кучиња и кученца со тежина поголема од 10 кг: од 1 до 2 таблети на ден.

  • Мачиња и мачки кои дојат: 1/2 таблета на ден.

 

Пакување: 30 таблети

 

Производител: VIRBAC

 

Концентрација на минерали по пакување:

- калциум: 16.350 mg

- фосфор по пакување: 9.150 mg

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
CALCI-DÉLICE (30 tbl) CALCI-DÉLICE овозможува избалансирано снабдување со калциум и фосфор, а кучињата и мачките го обожуваат неодоливиот вкус на таблетите.   Количината на калциум овозможува ребаланс на исхраната со дефицит на калциум. Фосфорот, присутен во доволни количини овозможува оптимална фиксација на калциум, што е од суштинско значење за осификација. Витаминот Д3 е каталитички агенс неопходен за ра.. Category: Product #: 2795 Regular price: 840 ден. 840 Available from: ЕКО ПОИНТ