ARTHROVET COMPLEX

ARTHROVET COMPLEX

1.350 ден.
Потребни наградни поени: 130
Шифра: 255
Наградни поени: 5
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Расположливи опции

* Таблети:

Додаток за мачки и кучиња за ревитализација на зглобна 'рскавица и дисфункции на зглобовите.

 

Погоден е и за млади и за стари животни.

  • За млади животни во раст кај кои е потребно здраво и правилно формирање на зглобната ′рскавица за здрави и јаки зглобови посебно кај големите и тешките раси на кучиња.

  • За старите животни во текот на животот доаѓа до прекумерно трошење на зглобната ′рскавица што предизвикува несакано триење на зглобните површини, што само по себе предизвикува воспаление (артритис), болка, оток, кривење, неволно одење итн.

Некои раси, а посебно тешките и оние со прекумерна тежина се предиспонирани кон вакви заболувања на зглобовите.

Особено се препорачува при ортопедска траума, пред ортопедски процедури и за време на закрепнување.

 

Главни состојки: глукозамин комплекс, Глицин, хондроитин сулфат, магнезиум стеарат, натриум хиалуронат, стеаринска киселина, соја масло, соја лецитин, Хијалуронска киселина.

Додатоци :Persea americana Мил, тартарат, Л-Карнитин, Витамин Ц 25 мг, Harpagophytum procumbens, колоиден силициум диоксид, манган оксид, цинк оксид.

 

Препорачана доза за кучиња:

- 1 таблета на 20 кг. телесна тежина на ден за кучиња над 20 кг/тт

- 1 таблета на 5 кг. телесна тежина на ден за кучиња под 15 кг/тт

 

Препорачана доза за мачки:

- 1 таблета на ден

 

Пакување: 60 и 90 таблети

 

Производител: Vetexpert

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
ARTHROVET COMPLEX Додаток за мачки и кучиња за ревитализација на зглобна 'рскавица и дисфункции на зглобовите.   Погоден е и за млади и за стари животни. За млади животни во раст кај кои е потребно здраво и правилно формирање на зглобната ′рскавица за здрави и јаки зглобови посебно кај големите и тешките раси на кучиња. За старите животни во текот на животот доаѓа до прекумерно трошење на згл.. Category: Product #: 255 Regular price: 1.350 ден. 1.350 Available from: ЕКО ПОИНТ