EUKANUBA ADULT LARGE BREEDS NATURE+ GRAIN FREE OCEAN FISH (12 kg)

EUKANUBA ADULT LARGE BREEDS NATURE+ GRAIN FREE OCEAN FISH (12 kg)

4.550 ден.
Потребни наградни поени: 450
Производител: EUKANUBA
Шифра на производ: 951
Наградни поени: 12
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Ниско алергенски рецепт внимателно изработен за да се избегнат состојките за кои се смета дека се одговорни за повеќето дигестивни и кожни проблеми.

 

NaturePlus + Grain Free содржи свежо смрзнат северноатлански лосос и го снабдува вашето куче со есенцијални хранливи материи, витамини и минерали и му овозможува долг и здрав живот.

 

Категорија: Висок премиум

 

Карактеристики:

 • Без глутен, без додавање на вештачки вкусови, бои, ГМО, млечни производи или соја.

 • Содржи висок процент на животински протеини за изградување и одржување на здрави мускули (не содржи пилешко) не содржи глутен.

 • Содржи природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно.

 • Содржи благ компир како дополнителен извор на јаглехидрати , грашок, сончогледово масло.

 • Пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија.

 • Антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот.

 • Содржи калциум и глукозамин за здрави коски и зглобови.

 • Формата на зрнцата како и присуството на dental defence заедно помагаат да забите бидат чисти и здрави.

 

Состав : Океанска риба (21%, природен извор на омега-3 масни киселини), грашок, компир (12%), свеж лосос (4%), дехидриран лосос, пулпа од сушена репка (3,4%), сос од риба, сончогледово масло, минерали, фрукто-олигосахариди.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  24%
Масла и масти 13%
Сурови влакна  2.3%
Пепел  6.7%
Калциум 0.87%
Фосфор 0.81%
Омега 3 0.84%
Омега 6 2.3%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 379 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
EUKANUBA EUKANUBA ADULT LARGE BREEDS NATURE+ GRAIN FREE OCEAN FISH (12 kg) Ниско алергенски рецепт внимателно изработен за да се избегнат состојките за кои се смета дека се одговорни за повеќето дигестивни и кожни проблеми.   NaturePlus + Grain Free содржи свежо смрзнат северноатлански лосос и го снабдува вашето куче со есенцијални хранливи материи, витамини и минерали и му овозможува долг и здрав живот.   Категорија: Висок премиум   Карактеристики: .. Category: Product #: 951 Regular price: 4.550 ден. 4.550 Available from: ЕКО ПОИНТ