ULTRAHYPO CANINE (2 kg)

ULTRAHYPO CANINE (2 kg)

0 ден.
Производител: FARMINA
Шифра на производ: 171717
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!

 

Vet life natural diet dog ultra hipo е комплетна диетална храна за кучиња за намалување на состојките и хранливите материи кои доведуваат до нетолеранцја на храна, елиминациска диета како и поддршка на функцијата на кожата во случај на дерматоза и прекумерно губење на влакната.

 

Категорија: Медицинска хипоалергена храна

 

Состав: скроб од ориз, хидролизиран рибен протеин, рибино масло, калиум хлорид, калциум карбонат, монодикалциум фосфат, натриум хлорид.

Извор на протеини: хидролизиран рибен протеин.

Извор на јаглени хидрати: оризовиот скроб

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 18%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 1,2%
Калциум 0,7%
Фосфор 0,5%
Натриум 0,25%
Калиум 0,6%
Магнезиум 0,011%
Таурин 1000 mg/kg
Omega 3 2,2%
Omega 6 0,4%
Eikozapentaenoicna kiselina 0,6%
Dokosaheksaenoicna kiselina 0,83%

 

Пакување: 2 кг. (цена по кг. = 950 ден)

 

ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
FARMINA ULTRAHYPO CANINE (2 kg) ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!   Vet life natural diet dog ultra hipo е комплетна диетална храна за кучиња за намалување на состојките и хранливите материи кои доведуваат до нетолеранцја на храна, елиминациска диета како и поддршка на функцијата на кожата во случај на дерматоза и прекумерно губење на влакната.   Категорија: Медицинска хипоалергена храна   Состав: скроб од ориз, хидролизиран.. Category: Product #: 171717 Regular price: 0 ден. 0 Available from: ЕКО ПОИНТ