VET EXPERT MOBILITY ELIMINATION (2 kg)

VET EXPERT MOBILITY ELIMINATION (2 kg)

1.100 ден.1.300 ден.
Потребни наградни поени: 130
Производител: VET EXPERT
Шифра на производ: 124
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Специјализирана диета наменета за кучиња со остеоартритис, а како монопротеинска диета исто така погодна за кучиња со истовремена нетолеранција на храна.

Диетата се одликува со монопротеински и безглутен рецепт, што значи дека единствен извор на животински протеини е лососот, а единствен извор на јаглехидрати се кафеавиот и белиот ориз.

Се карактеризира со контролирано ниво на протеини и масти, што ви овозможува да одржувате здрава телесна тежина.

Во исто време, додавањето на дополнителни супстанции како што се куркумин, глукозамин, хондроитин сулфат и еикозапентаноична киселина во рецептот обезбедува дополнителна поддршка за зглобовите.

 

Карактериситики:

- Двонасочно дејство - поддршка во случај на воспалителна болест на зглобовите со истовремена нетолеранција на храна,

- Монопротеинска диета - свежо подготвен шкотски лосос,

- Диета без глутен - само кафеав и бел ориз,

- Исхрана збогатена со Омега-3 масни киселини.

 

Состав: Лосос (30,5%), свежо подготвен шкотски лосос (21,5%), масло од лосос (7,5%), сос од месо од лосос (1,5%), кафеав ориз, бел ориз, грашок, ленено семе (7,2%) , пулпа од репка, протеини од кафеав ориз, минерали, сол, куркума (0,1%), хондроитин сулфат (770 mg / kg), глукозамин (770 mg / kg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 20%
Масла и масти 13%
Сурови влакна 5%
Омега 6 1.3%
Омега 3 3.2%
Glukozamin sulfat 770 мг/кг
Hondroitin sulfat 770 мг/кг

 

Препораки за исхрана:

  • Исхраната ги покрива потребите за хранливи материи на возрасно куче.

  • Дневните почетни дози се дадени во табелата на пакувањето. Дневните дози треба да се поделат на два или повеќе оброци. Ако кучето има потреба од поголема количина, дневниот внес на храна треба соодветно да се зголеми.

  • Воведувањето нова диета треба да се одвива постепено со мешање со досега користената во период од околу 2 недели.

  • Воведувањето на диета и продолжувањето на времето на неговата администрација треба да се одвива по консултација со ветеринар.

  • За остеоартритис (ОА), почетната употреба на диеталната храна треба да биде до 3 месеци.

  • Во случај на нетолеранција на состојки и хранливи материи, времетраењето на диетата треба да биде од 3 до 8 недели.

  • Иако исчезнат симптомите на нетолеранција, првично, треба да ја следите диетата до една година.

  • Кучето треба да има постојан пристап до свежа, чиста вода.

 

Пакување: 2 кг. (цена по кг. = 575 ден.)

 

Производител: VET EXPERT

 

Земја на потекло: Полска

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
VET EXPERT VET EXPERT MOBILITY ELIMINATION (2 kg) Специјализирана диета наменета за кучиња со остеоартритис, а како монопротеинска диета исто така погодна за кучиња со истовремена нетолеранција на храна. Диетата се одликува со монопротеински и безглутен рецепт, што значи дека единствен извор на животински протеини е лососот, а единствен извор на јаглехидрати се кафеавиот и белиот ориз. Се карактеризира со контролирано ниво на протеини и мас.. Category: Product #: 124 Regular price: 1.100 ден. 1.100 Available from: ЕКО ПОИНТ