HUSSE DIGEST (7 kg)

HUSSE DIGEST (7 kg)

2.100 MKD
без ДДВ: 1.780 MKD Потребни наградни поени: 210
Производител: HUSSE DOG
Шифра на производ: 470794
Наградни поени: 6
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Digest е супер премиум храна на база на јагнешко месо и ориз, направена со високо сварливи состојки кои се прикладни за кучиња со чувствителен дигестивен систем. Помала е веројатноста за предизвикување на алергии во споредба со другите храни. Овој производ не содржи вештачки бои и конзерванси.

 

Состав: Jагнешко месо, ориз, оризово брашно,лосос , животинска маст, растителни влакна, ленено семе, хидролизирани пилешки протеини, лососово масло, квасец, сол, фрукто-олигосахариди (0,3%), лецитин (0,1%), калиум хлорид, невен , морски алги.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 23%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 7.0%
Калциум 1.6%
Фосфор 0.9%
Омега 3 1.4%
Омега 6 1.1%

 

72.5% содржина на животински протеини во вкупните протеини.

 

ПАКУВАЊЕ: 7 кг (цена по кг.= 300 ден.)

 


ДЕТАЛЕН ОПИС

 

ГО НАМАЛУВА РИЗИКОТ ОД ДИГЕСТИВНИ ПРОБЛЕМИ И АЛЕРГИИ НА ХРАНА
 • Содржи јагнешко месо како единствен извор на протеини: протеинот од јагнешкото самиот по себе е хипоалерген.
 • Без глутен; бидејќи оризот е единствената житарица се намалува ризикот од глутенска реакција
 • Содржи фрукто-олигосахариди и квасец за да се намали ризикот од мека столица
 • Содржи лецитин за зголемување на сварливоста на мастите
 • Богата со влакна, значајни за здрав дигестивен систем
ЗДРАВО И СЈАЈНО КРЗНО
 • Содржи биотин, витамин Б кој го потпогнува растот на квалитетно крзно
 • Богата со масни киселини омега 3 и омега 6 за подобрување на состојбата на кожата и крзното
 • Збогатена со бакар за стимулација на ензимите кои се одговорни за бојата на крзното
ГО ЗАЈАКНУВА ИМУНОЛОШКИОТ СИСТЕМ
 • Збогатена со витамини А и Е за зајакнување на имунолошкиот систем и отпорноста против болести
 • Содржи бета-каротен, антиоксидант кој го зајакнува природниот имунитет
 • Оптимална содржина на масни киселини омега 3 и омега 6 за зајакнување на имунитетот и дејствување против воспаленија.
ДОБРОТВОРНО ВЛИЈАЕ НА ДИГЕСТИВНИОТ СИСТЕМ
 • Поради високата енергетска вредност се препорачуваат помали порции со што е олеснето варењето на храната
 • Содржи фрукто-олигосахариди и квасец кои ги помагаат „полезните“ бактерии во стомакот и го намалуваат ризикот од мека столица
 • Богата со влакна за стимулирање на движењето на храната низ цревата и исто така ја подобруваат текстурата на изметот
 • Содржи лецитин за зголемување на сварливоста на мастите
БОГАТА СО МИНЕРАЛИ ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА КОСКИТЕ И ЗАБИТЕ
 • Соодветна рамнотежа помеѓу калциумот и фосфорот за зајакнување на коските и забите
 • Збогатена со витамин Д за да се зголеми апсорпцијата на калциум и фосфор
ОДЛИЧЕН ВКУС
 • Високо квалитетните состојки даваат вкус кој кучињаат го сакаат

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS