ALLERDERM® Spot-On

ALLERDERM® Spot-On

1.350 ден.
Шифра на производ: 15
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* za kucinja i macki:

Природен липиден комплекс, формулиран за нега на кожата на кучиња и мачки со компромитирана кожа. Формулирано е да обезбеди дополнителна терапија за домашни миленици со заболувања на кожата.

 

ALLERDERM® Spot-On содржи комплекс на липидна кожа, ексклузивна мешавина на церумиди и масни киселини слични на оние што се наоѓаат во нормална, здрава кожата.

Ја враќа заштитната функција на бариерата на епидермисот (кожата), што резултира со засилена хидратација, помала чувствителност и поголема заштита. Обновениот епидермален интегритет и помага на кожата да си помогне самата да остане здрава.

За најдобри резултати се применуваат по капење на мачката или кучето, кога крзното е целосно суво.

 

Упатства за мачки

Направете патец на средината на вратот од горната страна, се додека кожата не е видлива. Ставете го врвот на пипетата директно во контакт со кожата и нежно стискајте за да нанесете половина од содржината на кожата. Повторете ја оваа постапка со тоа што втората половина ставете ја помеѓу рамената долж рбетот.

 

Упатства за кучиња

Поделете го влакното на кучето помеѓу рамената додека не се забележи кожата. Ставете го врвот на пипетата директно во контакт со кожата и нежно исцедете го за да дозволите содржината да се нанесува на кожата. Повторете ја оваа постапка долж рбетот на кучето.

 

Иницијална доза

Една (1) пипета неделно за 4 недели. Во тешки случаи, може да се користат 2 до 3 пипети неделно, а доколку е потребно и по една пипета на ден.

Доза за одржување

За да спречите рецидиви, и за здравствено одржување на кожата се препорачува по (1) пипета месечно.

 

Начин на чување: суво и темно место на температура под 25 ° C

 

Пакување: 6 пипети x 2 мл  за мачки и кучиња под 10 кг. телесна тежина,

6 пипети x 4 мл  за кучиња над 10 кг. телесна тежина

 

Производител: VIRBAC – Франција

 

ВАЖНО: ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
ALLERDERM® Spot-On Природен липиден комплекс, формулиран за нега на кожата на кучиња и мачки со компромитирана кожа. Формулирано е да обезбеди дополнителна терапија за домашни миленици со заболувања на кожата.   ALLERDERM® Spot-On содржи комплекс на липидна кожа, ексклузивна мешавина на церумиди и масни киселини слични на оние што се наоѓаат во нормална, здрава кожата. Ја враќа заштитната функција на бариер.. Category: Product #: 15 Regular price: 1.350 ден. 1.350 Available from: ЕКО ПОИНТ